Steve Ballmer na konferencji All Things Digital

All Things Digital: CEO Microsoftu odpowiada na pytania

Na konferencji All Things Digital Steve Ballmer poruszył wiele ważnych tematów. Mówił o chmurze, iPadzie, Googlu oraz Silverlighcie dla iPhona.

Tegoroczna konferencja All Things Digital przyciągnęła wielu celebrytów. Po Marku Zuckerbergu i Stevie Jobsie przyszedł czas na odpowiedzi Steva Ballmera.

Pierwsze pytanie skupiło się na chmurze i roli Microsoftu w propagowaniu tego rodzaju rozwiązań. Okazało się bowiem, że wiele przedsiębiorstw ma obawy czy ich dane nie zostaną podejrzane przez osoby trzecie. CEO Microsoftu odparł, że to zależy od klienta i od tego czy on zezwoli na takie praktyki i dodał: „Różni klienci mają różne oczekiwania. Staramy się znaleźć takie wyjście, które pozwoli ludziom na podejmowanie decyzji”.

Następnie zapytano o przyszłość PC-tów. Nawiązano do słów Steve’a Jobsa, który przewidywał, że przez następne siedem lat popularność komputerów osobistych spadnie na rzecz smartfonów i tabletów. Ballmer odparł, ze wierzy, iż PC-ty będą używane w przyszłości w większej liczbie niż teraz, wyjaśniając: „Staną się mniejsze, lżejsze, z czasem przestaną mieć klawiaturę. Interfejs użytkownika będzie wyglądał inaczej”. Stwierdził także, że iPad także jest PC-tem i, że Microsoft stworzy tablety używające Windowsa.

Kiedy dyskusja skierowana została na temat urządzeń mobilnych, CEO Microsoftu zaczął chwalić producenta BlackBerry – firmę Research in Motion – stwierdzając, że są „dobrą konkurencją”. Według niego niesłusznie mówi się RIM jest firmą obsługującą głownie przedsiębiorstwa, ponieważ zrobili dużo na rynku konsumenckim.

W rozmowie na temat Apple’a, Ballmer ciepło wyrażał się o przeglądarce Safari, która „wyróżnia się na tle innych” i to ona – nie aplikacje – jest mocną stroną produktów z jabłkiem.

Mówił też o Androidzie, jako o „prawdziwej konkurencji” na rynku telefonów. Przyznał, że jest „zmieszany” tym, że Google posiada dwa systemy operacyjne i nie wie dlaczego tak się dzieje.

Ballmer odpowiadał także na pytania dotyczące serwisu Bing. Stwierdził, że serwis, co roku ma 54% unikalnych użytkowników, co jest dobrym wynikiem.

Nadszedł czas na pytania od publiczności. Jeden z uczestników zapytał o radę dla Google’a i Apple’a, które borykają się z zarzutami o praktyki monopolistyczne. Ballmer stwierdził, że nie będzie dawał rady swojej konkurencji, ale życzy im dużo szczęścia w zdobywaniu doświadczeń, na co widownia zareagowała aplauzem i wybuchem śmiechu.

Na sam koniec spytano czy Silverlight uruchomi się na iPhonie. CEO Microsoftu odpowiedział, że „Generalnie Silverlightnie uruchomi się na iPhonie” i dodał: „Zgaduje, że gdyby tak było, zostałby zablokowany. To tylko moje stwierdzenie”.

Poniżej znajdziecie materiały wideo z tego spotkania.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.