Układ AMD Fusion APU to kombinacja procesora centralnego z kartą graficzną

AMD Fusion, czyli procesor centralny i grafika DirectX 11 w jednym układzie

Na targach Computex 2010, AMD po raz pierwszy demonstruje technologię Fusion - układ łączący w sobie procesor centralny oraz kartę graficzną z obsługą DirectX 11.

Podczas odbywających się w Taipei targów Computex 2010, firma AMD zaprezentowała rodzinę układów AMD Fusion. Zintegrowane układy scalone od AMD (APU), będące połączeniem centralnego procesora oraz procesora graficznego o wysokiej wydajności na jednym chipie, zapewniają znaczące zmiany w architekturze i możliwościach procesora. Nowe rozwiązanie AMD oferuje użytkownikom komputerów jeszcze lepszą jakość grafiki oraz szybsze wykonywane aplikacji (w tym m.in. oglądanie filmów w jakości HD, płynne korzystanie z Internetu, granie w gry oparte na technologii DirectX 11), niż w przypadku rozdzielonych układów. Prezentację nowej technologii można obejrzeć tutaj.

Układy APU z serii AMD Fusion Family to odpowiedź na rosnące potrzeby użytkowników na całym świecie – obecnie każdego miesiąca oglądanych jest ponad 28 miliardów plików wideo on–line, a tysiące zdjęć umieszczane są w serwisach społecznościowych zaledwie w ciągu sekundy.

Premiera AMD Fusion planowana jest na pierwszą połowę 2011 roku. Więcej informacji o technologii znajdziecie na stronie AMD.

Podczas targów, firma AMD zaprezentowała także AMD Fusion Fund – narzędzie, które pozwoli czynić strategiczne inwestycje w firmy pracujące nad rozwojem rozwiązań bazujących na nadchodzącej technologii AMD Fusion. Już teraz zainteresowane firmy mogą przesyłać do AMD swoje propozycje, które będą poddane ocenie i ewaluacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.