Technologia Nvidia 3D Vision już gości w Internecie

Computex 2010: Nvidia 3D Vision w Internecie

Firma NVIDIA przedstawia technologię przesyłania strumieniowego wideo w trzech wymiarach, opartą na platformie Silverlight firmy Microsoft.

Firma NVIDIA zademonstrowała dziś technologię przesyłu strumieniowego trójwymiarowego obrazu wideo w wysokiej rozdzielczości, za pomocą komputera PC, wyposażonego w zestaw NVIDIA 3D Vision, platformy Microsoft Silverlight oraz technologii IIS Smooth Streaming. Demonstracja obejmowała strumieniowanie teledysku do utworu „We Are the World” w trzech wymiarach i odbyła się na konferencji prasowej podczas targów Computex 2010, w odpowiedzi na żywe zainteresowanie klientów trójwymiarowymi filmami.

Technologia ta dostępna jest dla konsumentów wyposażonych w przenośny lub stacjonarny komputer wyposażony w zestaw 3D Vision firmy NVIDIA, a także w najnowsze sterowniki dla tego zestawu i wtyczkę platformy Silverlight przeznaczoną dla ich ulubionej przeglądarki internetowej. Po zainstalowaniu tych elementów oprogramowania wystarczy odwiedzić dowolną stronę internetową zawierającą materiały przeznaczone dla technologii 3D Vision.

Właściciele materiałów multimedialnych otrzymują natomiast bezpieczną ścieżkę dystrybucji i spieniężania materiałów trójwymiarowych przez Internet za pośrednictwem platformy Silverlight oraz technologii IIS Smooth Streaming. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostawcy treści mogą hostować i strumieniować filmy, zwiastuny, materiały sportowe lub inne formy materiałów multimedialnych dla rosnącego rynku odbiorców, wyposażonych w komputery wyposażone w zestawy 3D, pracujące w większości pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7.

Więcej informacji na temat użytkowania i instalowania oprogramowania do obsługi strumieniowania materiałów trójwymiarowych na komputerach z zestawem 3D Vision można przeczytać pod tym adresem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.