Odnaleziony w kawiarni prototyp nowego iPhone'a zwiększył oglądalność Gizmodo, ale naraził redakcję na duże nieprzyjemności

Dziś WWDC 2010 – czego możemy się spodziewać?

Apple

O godzinie 10 rano, ale czasu obowiązującego w Kalifornii, rozpocznie się kolejna edycja konferencji WWDC, na których to Apple prezentuje wszystkie najważniejsze produkty ze swojej oferty. Tym razem powszechnie oczekuje się, że światło dzienne ujrzy nowa generacja iPhone’a, która w Sieci otrzymała już przydomek „HD”, dzięki swojemu wyświetlaczowi LCD z panelem IPS o ogromnej, jak na ten rozmiar, rozdzielczości 960 x 640 pikseli. Nowy iPhone to sam szczyt dzisiejszych oczekiwanych zapowiedzi, jednak prawdopodobnie nie będzie jedynym nowym produktem Apple’a.

Coraz głośniej mówi się również o premierze przeglądarki internetowej Safari 5, która jednak najprawdopodobniej nastąpi w kolejnych dniach konferencji, a nie podczas głównego przemówienia Steve’a Jobsa. Nowe Safari ma posiadać całkiem nową funkcję RSS, oczywiście ma szybciej wykonywać skrypty JavaScript oraz wznieść na nowy poziom obsługę standardu HTML5, który według Apple ma wyprzeć z rynku technologię Flash.

Więcej szczegółów już dzisiaj o godzinie 19:00 – zrelacjonujemy wam wszystko tuż po zakończeniu konferencji!