Google obiecuje, że jak tylko wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, na ulice Grecji niezwłocznie wyjadą samochody Street View

Francuzi pozywają Google’a za usługę Street View

Google

Francuzi, którym kompletnie nie wiedzie się podczas mundialu w RPA i właśnie przegrywają z gospodarzami, rozważają możliwość pozwalania firmy Google. Konkretnie francuska agencja ochrony danych wszczęła śledztwo i rozważa złożenie pozwu w sprawie gromadzenia danych użytkowników.

Agencja CNIL (Commission nationale de l’informatique et des libertés) prosiła Google w zeszłym miesiącu o przekazanie „przypadkowo” zebranych danych o użytkownikach, w tym m.in. haseł dostępu czy informacji bankowych, podczas prowadzenia usługi Google Street View. Dane były zbierane przez wyszukiwarkowego giganta przy pomocy hot spotów WiFi. CNIL aktualnie analizuje przekazane przez Google dane, w celu ustalenia, czy wejście w posiadanie tych danych przez prywatną firmę nie stanowiło naruszenia prawa prywatności. To, czy Google zostanie postawione przed francuskim sądem, agencja ma rozstrzygnąć do końca 2010 roku.

Gigant z Mountain View tymczasem zapewnia, że w pełni współpracował z francuskimi władzami i jeśli zostanie o to poproszony, usunie wszelkie przypadkowo zgromadzone dane.