GG.pl w Gadu-Gadu

GG Network Gadu-Gadu 10

Jest to duży i kolejny krok w rozwoju obu produktów firmy GG Network. Najnowsza, udostępniona dzisiaj, wersja Gadu-Gadu ma być szybsza i wydajniejsza.

Wprowadzono zmiany w widoku i w sposobie nawigacji w komunikatorze, ujednolicając w ten sposób zarządzanie profilemarówno w serwisie GG.pl, jak i w komunikatorze Gadu-Gadu. Dla przykładu awatar użytkownika w komunikatorze zmienił swoje położenie i jest teraz po lewej, a nie jak dotychczas po prawej stronie. Sposób tworzenia awatara jest taki, jak w serwisie GG.pl – można wgrać zdjęcie z pliku lub nagrać obraz z kamery.

W komunikatorze wprowadzone zostały podobne lub takie same elementy, jak na stronie GG.pl. Ujednolicono m.in. listę kontaktów, ikony oraz kolory. Zmniejszono m.in. opisy graficzne a także – funkcjonalnie – dodano zakładkę „ostatnie rozmowy”- wyświetla ona na górze listy kontaktów wykaz ostatnich rozmów użytkownika, dzięki któremu można szybko kontynuować prowadzoną ostatnią pogawędkę na Gadu-Gadu.

Po wejściu w „ostatnie rozmowy” istnieje także opcja „utwórz konferencję”. Ta prosta w użyciu funkcja pozwala za pomocą jednego kliknięcia rozpocząć nową dyskusję w grupie wybranych znajomych. Podobnie konferencje tworzy się w serwisie GG.pl

Kliknięcie w rozwinięty profil znajomego na liście kontaktów przenosi użytkownika do serwisu GG.pl przy automatycznym zalogowaniu. Dzięki temu korzystanie z obu usług jest szybkie i intuicyjne oraz wygodne dla użytkownika.

Wraz z nową wersją uruchomiono multilogowanie usług GG Network. Dzięki temu rozwiązaniu możemy kontynuować rozmowy na Gadu-Gadu z kilku miejsc naraz – np. w dwupiętrowym domu, w którym mamy włączony komunikator na dole i na górze jednocześnie. Multilogowanie jest wykorzystywane także przez serwis GG.pl.

Zmiany podkreślają rozpoczętą integrację obu produktów. Będzie ona trwała również w najbliższych miesiącach. Wtedy wprowadzone zostaną kolejne funkcjonalności, które rozszerzą możliwości obu usług.

W nowej wersji komunikatora poprawiono i przyspieszono aktualizowanie Gadu-Gadu. Użytkownik pobierać będzie jedynie mniejszy plik zawierający dodane funkcjonalności i unowocześnienia.

Gadu-Gadu pobierzesz z naszego portalu