Konkurs o „Dziką Kartę” na Wielki Finał DialNet Masters rozstrzygnięty

Dzień Dziecka to znakomita okazja do obdarowywania się prezentami. Taką niespodziankę w postaci "Dzikiej Karty" na Wielki Finał Olimpiady DialNet Masters przygotowali magazyn komputerowy "CHIP" i Telefonia DIALOG.

Dzięki wiedzy i… odrobinie szczęścia, pokonując ponad 27 tysięcy uczestników, dodatkowo do finałowych rozgrywek zakwalifikowały się drużyny:

„WWW-masters” z Gimnazjum nr 23 w Kielcach

– w kategorii gimnazjalnej i

„localhost3” z II Liceum Ogólnokształcące w Puławach

– w kategorii ponadgimnazjalnej.

Zainteresowanie ostatnią szansą wywalczenia miejsca w Wielkim Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters przekroczyło najśmielsze wyobrażenia organizatorów. W sumie w konkursie o „Dziką Kartę” udział wzięło 27 073 uczestników. Tak liczna frekwencja jest dowodem olbrzymiego zainteresowania młodzieży rywalizacją o tytuł Mistrza Internetu 2010.

27 maja na stronie www.dialnetmasters.pl opublikowano 6 pytań konkursowych odrębnych dla kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Pytania przygotowali eksperci magazynu komputerowego „CHIP”. Konkurs był skierowany do uczestników IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, którym nie udało Ci się zakwalifikować do Wielkiego Finału i odpadli z gry po rozgrywkach on-line i siedmiu półfinałach. Poprawne odpowiedzi na pytania należało przesłać 28 maja br. w godzinach od 09:00 do 24:00 na adres email: [email protected]. Zwycięzcami okazały się 2 drużyny (po jednej z kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej), których poprawne odpowiedzi wpłynęły na adres mailowy organizatora jako pierwsze.

Zespoły „WWW-masters” i

„localhost3”

dołączą do 44 drużyn – uczestników Wielkiego Finału, wyłonionych w kwietniowych półfinałach DialNet Masters. Tegorocznych Mistrzów Internetu poznamy już 17 czerwca we Wrocławiu.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.