Jeśli informacje serwisu IGN się potwierdzą, Nintendo 3DS nie będzie zachwycać specyfikacją

Nintendo 3DS może powodować bóle głowy

Nintendo współpracuje ze specjalistami, aby upewnić się, że nadchodząca konsola 3DS jest bezpieczna dla zdrowia jej użytkowników. Obecnie, młodsi gracze nie powinni zbyt długo korzystać z konsoli.

Technologia 3D bez wykorzystywania stereoskopowych okularów z pewnością jest przyszłością świata IT. Ma jednak swoje wady, a jedną z nich jest możliwość występowania bólów głowy przy długim i częstym wpatrywaniu się w trójwymiarowy obraz o podwyższonej częstotliwości odświeżania. Nintendo, przy okazji premiery swojej nowej, przenośnej konsoli 3DS, współpracuje więc ze specjalistami w zakresie ochrony zdrowia, aby mieć pewność, że częste i długie granie będzie bezpieczne dla użytkowników. W chwili obecnej, Nintendo sugeruje, aby młodsi gracze korzystali z konsoli rozważnie, a więc krótko, ponieważ mięśnie gałki ocznej u dzieci nie są w pełni rozwinięte, mogą szybciej się nadwyrężać, a co za tym idzie – szybciej ulec chorobom.

Już w momencie premiery, Nintendo 3DS będzie posiadać specjalny przełącznik, który umożliwi dostosowanie intensywności obrazu 3D lub po prostu jego wyłączenie i obcowanie ze „zwykłym” dwuwymiarowym obrazem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.