Nokia gra Apple’owi na nosie

Na oficjalnym blogu Nokii umieszczono nowy wpis, a właściwie złośliwy prztyczek w stronę Apple'a. Notka zachwala swoje telefony, tłumacząc, że posiadają "rewolucyjne funkcje", takie jak "dzwonienie" czy "możliwość trzymania telefonu w dowolny sposób".

– Źle trzymacie swoje telefony – tak Steve Jobs wytłumaczył kuriozalną usterkę w najnowszym iPhone’ie, z powodu której telefon gubi zasięg, przez co niemożliwe jest wykonywanie połączeń telefonicznych. Wystarczy źle chwycić iPhone’a 4 (szczególny problem mogą mieć leworęczni) a telefon w kilka sekund informuje o „braku dostępnej telefonii komórkowej”. Złośliwości w Internecie wobec najmłodszego dziecka Apple’a było już wiele, Nokia jednak przeniosła żarty na wyższy, wysublimowany poziom.

Najnowsza notka na blogu Nokii zachwala fińskie komórki, podając jako główną zaletę możliwość trzymania ich w dowolny sposób. Podawane są przykłady, każdy z nich ilustrowany jest zdjęciem i opisem a całość opatrzona jest dużą dawką dobrego humoru.

Autorzy bloga pod koniec podsumowują najważniejszą zaletę telefonów Nokii. „Każdy podany przez nas chwyt jest wygodny i nie powoduje utraty sygnału. Chwyty możecie stosować nie tylko na najdroższych telefonach, a na każdych, z dowolnej półki i czasów (no może poza 3G, który jest pewną przesadą). Główną funkcją każdego urządzenia Nokii to połączenia telefoniczne. Właśnie dlatego te urządzenia znane są jako „telefony komórkowe” (lub smartfony, palmofony, na nich też można stosować dowolne chwyty). Po sprzedaży ponad miliarda urządzeń Nokii nauczyliśmy się, że ludzie trzymają nasze urządzenia… no właśnie, trzymają je jak telefony. Dlatego projektujemy je tak, byś mógł je trzymać w dowolny, wygodny dla siebie sposób, bez utraty sygnału. Czad, co nie?”

Więc żyjemy w czasach, kiedy to trzymanie telefonu w wygodny sposób to „czadowa” funkcja…

Czytaj też: Wszystkie smartfony Nokia N Series z systemem MeeGo

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.