Nokia X5-01, czyli kwadratowy smartfon z klawiaturą QWERTY

Singapurski oddział Nokii prezentuje najnowszy telefon o oznaczeniu X5-01, który cechuje się niecodziennym kształtem z wysuwaną klawiaturą QWERTY.

Nokia X5-01 nawiązuje swoim wyglądem do starszego modelu 7705 oraz do znacznie młodszej Motoroli Flipout. W odróżnieniu od tej ostatniej, posiadać będzie system operacyjny Symbian S60 zamiast platformy Google Android. Dodatkowo ten kwadratowy telefon zamknięto w półprzezroczystej obudowie z plastiku i wyposażono w wysuwaną klawiaturę QWERTY, 5-megapikselowy aparat z fleszem LED, 200 MB wbudowanej pamięci, gniazdo kart microSD z obsługą kart do 32 GB pojemności (2 GB karta w zestawie), łączność 3G, a także baterię, która zapewni do 16 dni w trybie gotowości lub 24 godziny słuchania muzyki.

Dostęp do usługi Comes With Music umożliwi nielimitowane pobieranie plików muzycznych, które można następnie odtwarzać losowo przy pomocy obrócenia telefonu, dzięki funkcji „Surprise Me”. Telefon oferuje także szybki dostęp do serwisów społecznościowych typu Facebook i YouTube. Z innych ciekawych funkcji warto wspomnieć o możliwości potrząśnięcia telefonu, czym uaktywnimy głosowe czytanie nieprzeczytanych wiadomości.

Nokia nie podaje informacji o dokładnej dacie premiery swojego nowego telefonu X5-01, ale jego cena wynieść ma około 160 euro. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 700 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.