Różnica między starym indeksem, a nową

Nowy indeks wyszukiwarki Google Caffeine już gotowy

Google już rozpoczęło implementację swojego nowego silnika indeksowania o nazwie Caffeine, który ma zapewnić o połowę świeższe wyniki wyszukiwania niż dotychczas.

Projekt o nazwie Kofeina („Caffeine”) to aktualizacja głównego silnika wyszukiwarki Google’a, mająca na celu rozszerzenie indeksu wyszukiwarki, zwiększenie szybkości zwracania zapytań oraz, co najważniejsze, przewartościowanie rankingu wyników wyszukiwania. Nowy system indeksowania ma zapewnić do 50 procent świeższe wyniki wyszukiwania, w stosunku do obecnego rozwiązania. Jak twierdzi Google, potrzeba zmian zaistniała z uwagi na ogromne ilości materiałów, które są publikowane w Sieci w każdej minucie – są to zwłaszcza aktualności, filmiki, obrazki czy coraz popularniejsze tweety, która muszą zostać zindeksowane przed dodaniem ich do wyników wyszukiwania wyszukiwarki Google.

– Dzięki Caffeine, analizujemy Sieć w małych porcjach i nieustannie aktualizujemy nasz indeks wyszukiwania dla wyników na całym świecie – wyjaśnia Carrie Grimes, Inżynier Oprogramowania w firmie z Mountain View.

– Zauważyliśmy, że nowe witryny czy nowe informacje na istniejących witrynach, mogą być dodawane bezpośrednio do indeksu. To oznacza, że można znaleźć tak świeże informacje, jak nigdy wcześniej – niezależnie od czasu i miejsca ich publikacji – dodaje Grimes.

Implementacja indeksu Caffeina właśnie trwa, więc w najbliższym czasie powinniście zauważyć różnicę w wynikach wyszukiwania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.