Panasonic prezentuje najbardziej zaawansowane telewizory linii Viera

Panasonic wprowadził do sprzedaży w Polsce dwa modele telewizorów plazmowych serii V20. Wyróżnikiem tychże urządzeń mają być wzornictwo oraz seria rozwiązań technicznych poprawiających obraz.

Rama telewizora została wykonana z materiału w kolorze tytanu. Zaprojektowano ją tak, aby komponowała się z doskonałą jakością obrazu dostarczanego przez panel NeoPDP. Telewizory serii V20, które dostępne są w rozmiarach 42 i 50 cali są w tej chwili najbardziej zaawansowanymi technologicznie modelami z rodziny dwuwymiarowych ekranów plazmowych Viera.

Konstrukcja panelu poddana została zmianom, które opierają się na zastosowaniu nowego filtra gazu, luminoforu oraz unowocześnionej struktury komórek. Dla użytkowników oznacza to poprawę jakości obrazu oraz zmniejszone zapotrzebowanie na prąd. Dzięki współpracy procesora obrazu V-real PRO 5 oraz systemu 600Hz Sub-field Drive każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy pięćdziesięciu obrazów filmu dzielony jest na 12 subpól. Pozwala to na wyświetlanie przez panele NeoPDP ekranów serii V20 w przeciągu sekundy realnie 600 obrazów. Dodatkowo, za sprawą funkcji Intelligent Frame Creation Pro, wykrywany i optymalizowany jest ruch, co pozwala na oglądanie szybko poruszających się obrazów bez opóźnień i utraty jakości.

Nowe telewizory serii V20 cechują się doskonałym współczynnikiem kontrastu na poziomie 5 000 000:1. Za sprawą nowych filtrów High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro wyeliminowano refleksy świetlne nawet w jasnych pomieszczeniach, przy jednoczesnym zachowaniu czystości kolorów i ostrości krawędzi… tak przynajmniej zapewnia Panasonic. Głębię czerni Infinite Black, zapewniają opisane filtry dzięki minimalizacji świecenia resztkowego oraz efektu poświaty w komórkach.

Telewizory serii V20 zostały ponadto wyposażone w trzy, 10-watowe głośniki w systemie 2.1, które we współpracy z systemem V-Audio Pro Surround, zapewniają tonację systemu dookólnego za pośrednictwem trzech zintegrowanych głośników.

Rekomendacją dla wielbicieli kina może być przyznanie ekranom plazmowym serii V20 certyfikacji THX, która została opracowana w latach 80-ych pod egidą firmy Lucasfilm i jest ona zapewnieniem najwyższej jakości obrazu i dźwięku odbiornika.

Modele serii V20 wyposażono w slot kart SD oraz dwa wejścia USB. Dzięki temu umożliwiają one oglądanie filmów w formacie DivX i DivX HD, zmagazynowanych na pamięciach przenośnych. Dodatkowo, złącza USB umożliwiają podłączenie zewnętrznego dysku twardego o pojemności między 160 GB a 1 TB, na który mogą być nagrywane nadawane cyfrowo programy w celu późniejszego ich odtworzenia.

Seria telewizorów plazmowych V20 umożliwia również szerokie możliwości łączności bezprzewodowej. Funkcja WiFi Ready przy zastosowaniu  odpowiedniego adaptera Panasonic umożliwia połączenie z sieciami bezprzewodowymi oraz korzystanie z funkcji siecowych. Z kolei łączność DLNA umożliwia współpracę z domowym komputerem, co pozwala na odtwarzanie dowolnych treści multimedialnych, które zgromadzone są na twardym dysku komputera.

Poza opisanymi możliwościami łączności, nowe modele umożliwiają m.in. korzystanie z funkcji Viera Cast, która pozwala na korzystanie z wybranych serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. W ramach tej funkcji użytkownicy, po podłączeniu kamery, mogą również korzystać z komunikatora Skype.

Nowe modele telewizorów plazmowych Panasonic V20 będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych:

  • TX-P42V20: 6 099 PLN
  • TX-P50V20: 7 999 PLN
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.