W innych wystąpieniach Obama zachwala swoje BlackBerry i Wii

RIM sprzedało już 100 milionów smartfonów BlackBerry

W ciągu pierwszego kwartału firma RIM dostarczyła na rynek stumilionowy smartfon BlackBerry, a połowa z tych 100 milionów została sprzedana w ciągu ostatnich 3 lat.

IDC sklasyfikowało ostatnio RIM jako jednego z 5 największych światowych producentów telefonów komórkowych. Jednocześnie RIM jest jedyną firmą na tej liście produkującą wyłącznie smartfony. RIM, intensywnie wzmacniając swoją pozycję na rynku konsumenckim, pozostaje również liderem wśród odbiorców korporacyjnych, czego dowodem jest fakt, że ponad 90% przedsiębiorstw z listy Fortune 500 korzysta z rozwiązań BlackBerry. W pierwszym kwartale roku fiskalnego 2011 firma Research In Motion dostarczyła na rynek 11,2 mln urządzeń, w tym – stumilionowy smartfon BlackBerry.

Przychód firmy za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2011 wyniósł 4,24 mld dolarów, co stanowi wzrost o 24% w stosunku do 3,42 mld dolarów w tym samym kwartale poprzedniego roku.

W pierwszym kwartale firma RIM zarejestrowała 4,9 miliona nowych użytkowników. Na koniec kwartału całkowita liczba kont użytkowników BlackBerry wyniosła 46 milionów, co stanowi wzrost o 60% w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku.

Tymczasem przewidywany przychód za drugi kwartał roku fiskalnego 2011, który zakończy się 28 sierpnia 2010 roku wyniesie od 4,4 do 4,6 mld dolarów. RIM planuje również otworzyć od 4,9 do 5,2 mln nowych kont oraz dostarczyć na rynek od 11,6 do 12,1 mln smartfonów BlackBerry.

Źródło: Research In Motion
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.