Nowy Galaxy mierzy zaledwie 9,9 mm grubości, zaś waży 116 gramów

Samsung Galaxy S zadebiutuje równocześnie w 110 państwach

Długowyczekiwany smartfon Samsung Galaxy S, wyposażony w ekran dotykowy Super AMOLED i system Google Android 2.1, ma zadebiutować równocześnie w 110 krajach na całym świecie.

Samsung Galaxy S o nazwie kodowej GT-i9000 został zapowiedziany pod koniec marca 2010 roku i od tej pory niewiele było oficjalnych informacji o dacie jego premiery. Teraz, chociaż z nieoficjalnych źródeł, dowiadujemy się, że smartfon ma zadebiutować na rynku równocześnie w aż 110 krajach na całym świecie, wśród których ma znaleźć się również Polska. Z poprzednich informacji wynika, że urządzenie trafi na półki sklepowe w Azji w czerwcu.

Galaxy S GT-i9000 to zdecydowanie najmocniejsze i najbardziej high-endowe z całej serii Galaxy urządzenie, wyposażone w 4-calowy, pojemnościowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 5-megapikselowy aparat z autofokusem i możliwością kręcenia filmów HD, procesor z zegarem 1 GHz oraz system operacyjny Google Android 2.1 z nałożonym, autorskim interfejsem użytkownika.

Do dyspozycji oczywiście pozostają również: nawigacja A-GPS, łączność Bluetooth w najnowszej odsłonie 3.0, łączność WiFi b/g/n, port USB 2.0 oraz 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB przy pomocy kart pamięci microSD.

Smartfon bez problemu odtworzy materiały w popularnych formatach (między innymi WMV, AVI, MKV i FLV – wideo, oraz MP3, AAC, WMA, OGG oraz FLAC – audio). Możliwe jest również odtwarzanie filmów w jakości 720p.

Oprogramowanie zawiera między innymi aplikację do przesyłania strumieniowego DLNA, aplikację Swype do wprowadzania tekstu oraz przeglądarkę Layar. Bateria ma pojemność 1500 mAh, ale nie wiadomo jeszcze, na jak długie pozwoli rozmowy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.