Samsung Wave vs. Apple iPhone 4 - który wyświetlacz lepszy?

Samsung: Nowy ekran iPhone’a 4 jest gorszy od ekranów AMOLED

Samsung

Steve Jobs, podczas prezentacji najnowszego iPhone’a 4 stwierdził, że jego telefon nie posiada ekranu OLED, ponieważ ta technologia nie pozwala na uzyskanie tak ogromnej rozdzielczości, jaką oferuje panel LCD wykonany w technologii IPS. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź głównego producenta ekranów AMOLED oraz jedynego producenta ekranów Super AMOLED. Rzecznik firmy Samsung w wywiadzie dla koreańskich mediów powiedział, że czterokrotne zwiększenie gęstości pikseli nie wpłynie aż tak bardzo na poprawę czystości obrazu – zazwyczaj jest to od 3 do 5 procent – a przy tym odbije się na czasie pracy baterii aż o 30 procent.

AMOLED w tej kwestii jest o wiele lepszy, ponieważ nie wymaga podświetlania, oferuje znacznie wyższy kontrast z pełną czernią, dokładniejsze odwzorowanie kolorów i żadnych limitów, jeśli chodzi o kąty widzenia.

– Formalnie, technologia LCD IPS nie może nadążyć za technologią wyświetlania AMOLED – powiedział przedstawiciel Samsunga. Chociaż trudno się z tym nie zgodzić, to jednak wielu użytkowników i ekspertów ciągle chwali wyświetlacze w iPhone’ach za ich czułość na dotyk.