Zawartość karty pamięci smartfona Samsung Wave

[UPDATE] Samsung Wave sprzedawany z wirusowym dodatkiem [nie w Polsce]

Telefony

HTC Magic nie jest już jedynym smartfonem, który od nowości zainfekowany był wirusem. Dołącza do niego nowy smartfon Samsunga o nazwie Wave, który jako pierwszy model sprzedawany jest z preinstalowaną, autorską platformą Samsung Bada. Smartfon sprzedawany jest także w zestawie z kartą pamięci microSD o pojemności 1 GB, która według informacji MobileBurn, zainfekowana jest wirusem o nazwie slmvsrv.exe. Robak automatycznie się uruchamia, gdy telefon podłączy się do komputera z systemem Windows.

Następnie każdy zainfekowany w ten sposób komputer, skopiuje złośliwe oprogramowanie i umieści plik autorun.inf na każdym podłączonym do portu USB nośniku – karcie pamięci czy pendrive’ie.

Zainfekowany był co najmniej jeden egzemplarz testowy Samsunga Wave, który trafił do testów w Niemczech. Samsung do tej pory nie wiedział o zawirusowanej karcie pamięci, stąd nie wiadomo czy do sprzedaży detalicznej trafiły smartfony z wirusowym dodatkiem, czy już wolne od złośliwego oprogramowania.

UPDATE

Po publikacji wiadomości otrzymaliśmy od firmy Samsung następujące oświadczenie:

„OŚWIADCZENIE

W odniesieniu do informacji przytaczanych za serwisem MobileBurn, pragniemy zapewnić klientów, że opisywany przez dziennikarzy serwisu problem nie odnosi się do egzemplarzy z polskiej sieci dystrybucyjnej. Doniesienia MobileBurn są obecnie weryfikowane przez niemiecki oddział firmy Samsung.”