Niezależnie od różnic ekonomicznych, kulturowych i geograficznych, wieczorem następuje najbardziej intensywny transfer danych na telefony użytkowników

Według badań Opery, Internet na komórce przeglądamy najchętniej wieczorem

Według raportu Opery pora pomiędzy ósmą wieczorem a północą jest czasem, kiedy użytkownicy mobilnej Siecie na całym świecie najchętniej przeglądają strony.

W maju 2010 r. Opera Mini miała ponad 61,4 milionów użytkowników, co stanowi wzrost o 4,2% w porównaniu z kwietniem i aż o ponad 142% w porównaniu z majem 2009. Te 61,4 milionów ludzi obejrzało w maju ponad 28,3 miliardy stron. Od kwietnia oglądalność stron skoczyła o 7,7%, a w skali rocznej – o 193,8%.

W maju użytkownicy Opery Mini wygenerowali dla operatorów ponad 433 milionów megabajtów danych. W porównaniu z kwietniem oznacza to wzrost o 8,8%.  Dane w Operze Mini są kompresowane o maksymalnie 90%. Gdyby nie ten fakt, użytkownicy przeglądarki obejrzeliby ponad 4 petabajty danych w zeszłym miesiącu. Od kwietnia 2009 r. przesył danych zwiększył się o 171,8%.

Dziesięć krajów o największej liczbie użytkowników (w kolejności) to Indonezja, Rosja, Indie, Chiny, Nigeria, Ukraina, RPA, USA, Wietnam i Wielka Brytania. W porównaniu z zeszłym ranking ma nowego lidera – Indonezję. W górę przedziera się także Nigeria, która wyprzedziła Ukrainę.

Niezależnie od różnic ekonomicznych, kulturowych i geograficznych, wieczorem następuje najbardziej intensywny transfer danych na telefony użytkowników. We wszystkich krajach największe natężenie przeglądania przypada na koniec dnia – pomiędzy ósmą wieczorem a północą. W Wielkiej Brytanii niemniej popularne jest poranne przeglądanie – pomiędzy 8 a 12. Najmniej chętnie przeglądamy sieć w komórce pomiędzy północą a 8 rano. Amerykanie chętniej niż inne nacje robią to o tej porze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.