Czyja witryna jest najbardziej zielona?

10 adresów ekologicznych

Chcąc ratować świat, potrzebujemy wielu pomocników. Liczne organizacje i fundacje nawołują w Internecie do bardziej świadomego ekologicznie życia. Odwiedziliśmy 10 serwisów koncentrujących się na problematyce ochrony środowiska.

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Jedna z najbardziej znanych organizacji zajmujących się ochroną dzikiego życia i edukacją działań ekologicznych. Strona Pracowni to takie miejsce w Sieci, które powinno znaleźć sie w zakładce Ulubione każdego ekointernauty.

Info: pracownia.org.pl

Klub GAJA Działania na rzecz Ziemi

Od 15 lat Klub Gaja działa na rzecz Ziemi i zamieszkujących ją istot. Jako pierwsi rozpoczęli w Polsce kampanię przeciwko transportom koni na rzeź. Prowadzą wiele, nieraz kontrowersyjnych, akcji edukacyjnych. Ekscentryczni, ale skuteczni.

Info: klubgaja.pl
Chrońmy KLIMAT Dla niedowiarków

Na stronach portalu przeczytamy m.in. „Mając na uwadze, że (…) powszechne jest kwestionowanie wpływu człowieka na klimat (…) ustalono, że głównym zadaniem portalu ChrońmyKlimat.pl jest zmiana tego stanu rzeczy”. Nic dodać, nic ująć.

Info: chronmyklimat.pl
WWF Panda ma głos

Strona zawiera m.in. wezwanie do zaprzestania polowań na foki i wiele zdjęć tych sympatycznych zwierząt. Znajdziemy tu informacje o globalnych akcjach WWF mających na celu ochronę zagrożonych gatunków. Jest też specjalna podstrona dla dzieci.

Info: wwf.pl

Ekstra rada CHIP-a — korzystaj z Ecocho
Istnieje wiele wyszukiwarek, ale tylko korzystając z Ecocho, możemy kilkoma kliknięciami wnieść nasz wkład w ochronę środowiska.
Info: ecocho.eu
Każdy tysiąc zapytań do wyszukiwarki Ecocho to dwa zasadzone drzewa pozwalające zmniejszyć nieco konsekwencje emisji CO2. Finansowanie zapewniają reklamy, dzięki czemu korzystanie z serwisu pozostaje bezpłatne. Pod zielonym interfejsem kryje się powszechnie znany silnik wyszukiwania Yahoo!

ClimateChang Witryna ONZ

ClimateChang Witryna ONZ

ClimateChang Witryna ONZ

Witryna Organizacji Narodów Zjednoczonych o tematyce ekologicznej jest dostępna w sześciu językach, ale nie po polsku. Możemy tam zapoznać się z celami działań ONZ, pod warunkiem że znamy arabski, chiński, rosyjski, angielski lub hiszpański.

Info: un.org/climatechange Przewodnik Działaj Lokalnie

Hasło „Myśl lokalnie, działaj globalnie” pasuje jak ulał do wszelkiego rodzaju działań proekologicznych. Przewodnik pomoże je wdrożyć w życie, gdyż ma dane o ponad stu „zielonych” organizacjach. By znaleźć nam najbliższe, wystarczy zerknąć na interaktywną mapę.

Info: mos.gov.pl/przewodnik Katalog Bezcenny Zbiór

„Zielonych stron” w Internecie jest sporo. By je odnaleźć, można skorzystać ze zwykłej wyszukiwarki, ale lepszym wyborem jest zajrzenie do katalogu. Internetowe strony zostały zebrane w grupy, m.in. edukacyjne, organizacji, kampanie itp.

Info: katalog.eko.org.pl Ecorazzi Plotek w wersji eko

Plotkarski portal o szczytnym celu. Na tej stronie znajdziemy najświeższe doniesienia o życiu gwiazd — jeśli tylko wiążą się one w jakiś sposób z działaniami dotyczącymi środowiska. Należy sprawdzić, czy znajduje się tam nasza ekocelebrytka, Iza Miko.

Info: ecorazzi.com

Serwis organizacji GreenPeace

Serwis organizacji GreenPeace

GreenPeace Serwis organizacji

Codziennie nowe wiadomości (nie zawsze miłe) i archiwum fotografii sięgające roku 2000 — to dwa dobre powody, by tu zajrzeć. Ponadto są tu blogi aktywistów Green-

peace’u, w których opowiadają oni o swoich często spektakularnych akcjach.

Info: greenpeace.pl Eco AGENTS Dla młodych ekologów

Ciekawa strona dla młodych obrońców środowiska utworzona przez Europejską Agencję Środowiska: jako „ekoagenci” młodzi internauci mogą pomóc środowisku naturalnemu. Witrynę przygotowano

w wielu europejskich językach.

Info: ecoagents.eea.europa.eu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.