Poważna konkurencja dla iPada, przynajmniej na rynku niemieckim

10-calowy Interpad z platformą Tegra 2 i Androidem

Firma E-Noa przygotowuje premierę 10-calowego tabletu, wyposażonego w pojemnościowy ekran, dwa układy SoC Tegra 2 T20 oraz 16 GB wbudowanej pamięci flash.

Niewielka firma o nazwie E-Noa planuje wprowadzić na niemiecki rynek nowy tablet o oznaczeniu Interpad, który oparty jest na podwójnym układzie Tegra 2 T20 z dwoma procesorami Cortex-A9 z taktowaniem 1 GHz. Ponadto w wyposażeniu Interpada znajdziemy 1 GB pamięci DDR2, 16 GB wbudowanej pamięci flash, 10-calowy, dotykowy ekran pojemnościowy, gniazdo kart pamięci microSD, łączność WiFi 802.11b/g, łączność Bluetooth 2.1, port USB i złącze HDMI, a także baterię o pojemności 3900 mAh, której wydajność nie jest jeszcze znana.

Nad wszystkim czuwać ma system operacyjny Google Android 2.1. Urządzenie mierzy 253 x 164 x 12,5 milimetra. Tablet na rynku ma pojawić się w grudniu, a jego cena wyniesie 399 euro (ponad 1700 złotych).

Przygotowywana jest także bardziej high-endowa wersja tabletu Interpad, oferująca system Android 2.2, nawigację GPS, kamerę internetową oraz łączność 3G. Data jego premiery nie jest jeszcze znana, ale powinien on trafić na półki sklepowe na początku 2011 roku, w cenie poniżej 500 euro.

Nie wiadomo, czy obydwa urządzenia opuszczą granice naszego zachodniego sąsiada, czy też pozostanie nam tylko import.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.