Apple: iMac i Mac Pro w nowych wersjach, Magic Trackpad wreszcie do kupienia

Tajemnica wyjaśniona! Znamy już wszystkie nowe produkty, jakie dziś zaprezentowało Apple. Od dziś można kupić Magic Trackpada, nowe komputery iMac i nowy ekran Cinema Display.

Pierwszą z nowości jest Magic Trackpad, czyli makowy odpowiednik tabletów Bamboo Wacoma. Urządzenie obsługuje w pełni sterowanie wielodotykiem a także „zna” te same gesty, co trackpad w komputerze Macbook Pro. Za urządzenie zapłacimy 69 dolarów.

Pojawiła się też nowa seria komputerów Mac Pro. Główną zmianą są cztero- i sześciordzeniowe procesory Intel Xeon. Inne istotne zmiany to dostępność najnowszych kart graficznych linii ATI i możliwość zainstalowania czterech, 512-gigabajtowych dysków SSD. Zdaniem Apple’a, najpotężniejsza konfiguracja nowych Maków Pro jest o połowę wydajniejsza od poprzedniej generacji.

Apple nie porzucił również linii iMac. Od teraz nowe komputery są dostępne w wersjach z dwurdzeniowymi procesorami Core i3 i i5, a także czterordzeniowymi i5 i i7. Można od teraz dołączać do nich 256-gigabajtowe dyski SSD, a za generowanie grafiki odpowiada ATI Radeon HD 5750. Nowe iMaki to też nowy ekran. Dostępny zarówno osobno (999 dolarów), jak i z resztą komputera iMac, Cinema Display obecny jest teraz w 27-calowej, panoramicznej wersji o rozdzielczości 2 560 x 1 440 pikseli i podświetleniem LED.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.