Steve Jobs dziękuje wszystkim posiadaczom produktów Apple'a

Apple notuje 3,25 miliarda dolarów zysku za Q3

Pomimo niezbyt udanej premiery iPhone'a 4, Apple zanotowało w swoim trzecim kwartale roku fiskalnego 2010 rekordowy dochód w wysokości 15,7 miliarda dolarów.

Wszyscy już wiemy, na jakie problemy natknął się iPhone 4 po swojej premierze i pierwszych dostawach do klientów. Nie przeszkodziło to jednak firmie Apple na uzyskanie rekordowego dochodu w trzecim kwartale roku fiskalnego 2010, który zakończył się 26 czerwca. Dochód wyniósł 15,7 miliarda dolarów. Dla porównania, zeszłoroczny wynik z tego samego okresu to 9,73 miliarda dolarów. Zysk natomiast wyniósł 3,25 miliarda dolarów, czyli po 3,51 dolara rozwodnionego zysku na każdą akcję.

Według firmy z Cupertino, w minionym kwartale sprzedano 3,47 miliona komputerów Mac (33% wzrostu w stosunku do tego okresu w ubiegłym roku), 8,4 miliona iPhone’ów (aż 61% wzrostu), 9,41 miliona iPodów (spadek o 8%) oraz ponad 3,27 miliona iPadów.

– To był fenomenalny kwartał, który przewyższył nasze oczekiwania, wliczając w to najbardziej udaną premierę produktu w całej historii Apple’a – iPhone’a 4 – powiedział Steve Jobs, dyrektor generalny Apple’a. – iPad miał znakomity start, Maki sprzedają się jak nigdy przedtem, a mamy w zanadrzu jeszcze nowe produkty w tym roku – dodał.

W obecnym kwartale, Apple prognozuje 18 miliardów dochodu oraz po 3,44 dolara zysku na jedną akcję.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.