Na stronie internetowej Della, komputera z Ubuntu nie kupimy

Dell częściowo rozstaje się z Ubuntu

Systemy operacyjne

Na stronie internetowej Della nie będzie już można zamówić komputera osobistego – laptopa, desktopa czy netbooka – z preinstalowanym systemem operacyjnym Ubuntu. Nie oznacza to jednak, że amerykański producent na dobre rozstaje się z Linuksem. Otóż komputer Della będzie można zamówić z systemem Ubuntu, ale tylko poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem. – Dell oferuje wybrane komputery konsumenckie z preinstalowanym systemem Ubuntu już od ponad dwóch lat i wciąż będzie je oferował – powiedział przedstawiciel firmy w swoim oświadczeniu.

Jaki jest zatem powód usunięcia możliwości zakupu komputera z Ubuntu poprzez internetowy kanał dystrybucji? Według Della, platforma jest po prostu bardziej odpowiednia dla zaawansowanych użytkowników i entuzjastów komputerów, a kanał internetowej sprzedaży musi być prosty i przejrzysty.

Innymi słowy, Ubuntu było tak mało popularne wśród konsumentów, że jego obecność na stronie internetowej nie jest niezbędna. Jednocześnie Dell uważa, że system Canonical jest bezpieczniejszy od popularniejszego Windowsa i zapewnia znacznie lepsze zabezpieczenia podczas surfowania po Internecie.