Dostawcą sprzętu HSPA+ 42 Mb/s jest firma Ericsson

HSPA+ 42 Mb/s we Wrocławiu w sieci Plus

Polkomtel zakończył we Wrocławiu testy technologii HSPA+ pozwalającej na uzyskanie prędkości transmisji danych do 42 Mb/s.

Dzięki szybszej transmisji danych użytkownicy sieci będą mieli zapewniony swobodny dostęp do superszybkiej mobilnej sieci szerokopasmowej oraz najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Zwiększenie prędkości i skrócenie czasu odpowiedzi w sieci (tzw. ping-ów) umożliwia ponadto korzystanie w ruchu z aplikacji internetowych takich jak gry online oraz wideo HD.

W zakończonych w czerwcu testach uzyskano prędkość pobierania danych z sieci nawet do 41,4 Mb/s. Technologia HSPA+ 42 Mb/s zwiększa pojemność sieci, czasy pobierania danych skracają się dwukrotnie, a sieć została skonfigurowana do obsługiwania dwa razy większej liczby użytkowników w stosunku do parametrów osiąganych przed rozpoczęciem testów.

Wprowadzanie przez operatora sieci Plus technologii HSPA+ 42 Mb/s jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na mobilny internet szerokopasmowy. Choć technologia na sieci pilotażowej we Wrocławiu jest już dostępna komercyjnie, to użytkownicy będą mogli z niej w pełni skorzystać dopiero po pojawieniu się modemów HSPA+ 42 Mb/s, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.