Procesor Snapdragon potrafi również obsługiwać wideo w technologii Flash 10.1

HTC oficjalnie: Desire dostanie Androida 2.2 już jutro, najpóźniej pojutrze

Czas osłodzić wam nieco wczorajszą wieść o braku Froyo na HTC Desire. Aktualizacja pojawi się w Europie już w najbliższy weekend, zaczynający się od jutra. Poza Androidem 2.2, czeka nas masa nowych funkcji.

Po zdementowaniu plotki o wydaniu wczoraj Androida 2.2 na HTC Desire, czas poprawić humor posiadaczom tych telefonów. Europejskie wersje palmofonu Desire zaczną być uaktualniane już od jutra, a wszystkie serie produkcyjne mają otrzymać swoją kopię aktualizacji do końca niedzieli. Oznacza to, że Desire jako pierwszy na rynku telefon, nie licząc tego od Google’a, będzie miał oprogramowanie Froyo.

HTC jednak nie próżnowało i poza samym Androidem, uaktualniło również nakładkę Sense. Dzięki temu, Desire będzie mógł nagrywać filmy w rozdzielczości 720p, dostanie nowy widżet App Share, zmieniony moduł HTC Caller ID i poprawiona klawiatura wielojęzykowa. Co więcej, dzięki oprogramowaniu HTC Sync, będzie można synchronizować zawartość telefonu z iTunes.

Brandowane telefony jednak nie mają na co czekać. Aktualizacja w ten weekend pojawi się wyłącznie dla detalicznych egzemplarzy. HTC zapewnia jednak, że naciska na operatorów komórkowych, by uwinęli się z testowaniem aplikacji w nie dłużej, niż „kilka tygodni”.

Aktualizacja, jak zawsze, nie będzie wymagała interakcji użytkownika. Telefon o niej powiadomi, zapyta czy może pobrać (radzimy poczekać aż będziecie w zasięgu WiFi), a następnie sama się zainstaluje, bez naruszania danych użytkownika.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.