Kamery wideo: która sprzedaje się najlepiej?

Kamery cyfrowe

Z drugiej strony czerwcowy lider zakupów to wyjątkowo niedroga, „pistoletowa” kamera Toshiba Camileo P10 w cenie 399 zł. Okazuje się, że średnią cenę znacznie podbijają cztery kolejne – pod względem popularności – modele, z których najdroższy kosztuje ponad 5 tys. zł.

Najbardziej popularnymi kamerami wideo w czerwcu br. według Komputronik.pl były:

  1. Toshiba Camileo P10,
  2. JVC GZ HD-500,
  3. Panasonic HDC-SD200,
  4. Canon Legria HV 40,
  5. Sony HDR-XR550VE.

Z danych Komputronik.pl wynika, że – poza liderem najnowszego rankingu – popytem cieszą się kamery z górnej półki. Takie, które gwarantują nagrywanie w jakości Full HD w każdych warunkach i dysponują co najmniej 10-krotnym zoomem optycznym. Chętnie wybierane są modele z dyskami twardymi (o pojemności nawet 240 GB), co pozwala na wielogodzinne nagrywanie filmów.

Polscy użytkownicy sprzętu wideo zdają się cenić możliwości serwisu YouTube. Najchętniej kupowana w czerwcu kamera to idealne urządzenie do łatwej publikacji własnych filmów w Internecie. Komputer automatycznie rozpoznaje produkt marki Toshiba i nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Rozwiązania ułatwiające „lansowanie się” w sieci ma też sprzęt JVC (konkretnie przycisk bezpośredniego ładowania plików wideo do YouTube) oraz Sony (oprogramowanie PMB do przesyłania materiałów do serwisów internetowych).