Ergonomiczny pasek pozwala użytkownikom trzymać urządzenie jedną ręką i wprowadzać dane drugą

Lekki, ale wytrzymały notebook z multidotykowym ekranem

Panasonic

Firma Panasonic rozszerza swoją rodzinę wytrzymałych notebooków Toughbook o najlżejszy model o oznaczeniu CF-C1. Urządzenie wraz z baterią waży zaledwie 1,47 kilograma, a w zależności od wersji znajdziemy w nim multidotykowy ekran pojemnościowy i digitizer lub rezystywny ekran multidotykowy. Ekran o przekątnej 12,1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli działa w trybie złożonym oraz tablecie bez ryzyka uszkodzenia, dzięki wzmocnionemu, potrójnemu zawiasowi. Model CF-C1 oferuje również do 10 godzin pracy dzięki wykorzystaniu podwójnego zestawu baterii, które można wymieniać bez przerywania pracy urządzenia.

Sercem notebooka jest procesor Intel Core i5-520M z zegarem 2,4 GHz, który w trybie Turbo Boost osiąga częstotliwość pracy 2,93 GHz. Ponadto urządzenie posiada łączność 3G, WiFi 802.11a/b/g/n, 2 GB pamięci DDR3, łączność Bluetooth 2.1, dysk twardy o pojemności 250 GB oraz zintegrowaną grafikę Intela.

CF-C1 posiada odporną na działanie cieczy klawiaturę i może wytrzymać upadek w trakcie pracy z wysokości 76 cm bez ryzyka uszkodzenia. Nad wszystkim czuwać będzie preinstalowany system Windows 7 Professional w wersji 32-bitowej. Istnieje także opcja downgrade’u do systemu Windows XP Tablet PC Edition.

Panasonic Toughbook CF-C1 z ekranem dotykowym Multi-touch i digitizerem będzie dostępny na rynku od lipca 2010. Model, który można obsługiwać przy pomocy rękawiczek (rezystywny) pojawi się w sierpniu 2010. Panasonic Toughbook CF-C1 dostępny będzie w rekomendowanej cenie od 9000 zł.