App Store w wykonaniu LG

LG uruchamia nowy sklep z oprogramowaniem mobilnym

LG Electonics zaprezentowało nową odsłonę sklepu internetowego LG Application Store z aplikacjami mobilnymi dla posiadaczy telefonów komórkowych średniej i wyższej klasy oraz smartfonów.

LG Application Store został gruntownie przebudowany i ruszy 30 lipca. Zmiana dotyczy strony graficznej witryny, ale dzięki udoskonalonej funkcjonalności klienci LG mogą korzystać z bogatej bazy interesujących i przydatnych aplikacji. Użytkownicy oprócz dostępu do bibliotek systemowych z oprogramowaniem dodatkowo mogą korzystać z gier, takich jak The Sims3, Asphalt 4, Prince of Persia, Tetris, Assassin’s Creed II.

Do wyboru są dwie wersje oprogramowania dla telefonów komórkowych średniej i wyższej klasy oraz dla smartfonów. Oprócz aplikacji przeznaczonych dla telefonów z systemem Windows pod koniec roku zostaną dodane również aplikacje mobilne dla platformy Android.

Sklep LG pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do ponad 3000 aplikacji mobilnych. Zaletą sklepu jest fakt, że ponad połowa aplikacji mobilnych będzie kompatybilna z telefonami średniej i wyższej klasy. Do tej pory rynek usług mobilnych skupiał się niemal wyłącznie na smartfonów.

Nowy sklep LG jest dostępny w wersji Beta od 1 czerwca w 23 krajach. Według założeń projektantów LG, polscy użytkownicy po zarejestrowaniu się, będą mogli korzystać z zawartości witryny LG Application Store pod koniec 2010 roku. W chwili obecnej trwają prace nad udoskonaleniem wersji Beta.

Do końca roku LG zamierza rozszerzyć usługę na 33 kraje oraz rozbudować gamę oferowanych produktów do 4000 aplikacji. Do końca 2010 roku dostęp do sklepu LG Application Store otrzymają także użytkownicy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włochy, Hiszpanii i Iranu.

LG Application Store dostępny jest (i będzie) pod tym adresem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.