LG wiąże się z Androidem, planuje nowe smartfony i tablety

LG bardzo poważnie zabiera się za promowanie open-source'owego systemu operacyjnego Google Android, planując wprowadzenie fali smartfonów oraz tabletów z tą platformą.

Południowokoreański producent idzie w ślady swojego lokalnego konkurenta, Samsunga, planując całą falę urządzeń z systemem operacyjnym Google Android. W ofercie LG znajdą się zarówno smartfony, jak i tablety, oparte na platformie firmy z Mountain View. Linia telefonów rozszerzy się wkrótce o trzy nowe smartfony z Androidem. Najmocniejszym z nich będzie model o oznaczeniu Optimus Z, wyposażony w ekran dotykowy, procesor TI OMAP 3630 z taktowaniem 1 GHz, aparat cyfrowy z funkcją kręcenia filmów HD czy złącze HDMI. Nad wszystkim czuwać będzie system Android 2.2, a smartfon ma trafić do sprzedaży na jesieni.

Seria ma składać się również ze smartfona dla początkujących o oznaczeniu Optimus One, o którym zbyt wielu szczegółów nie znamy, a także ze zorientowanego na młodzież modelu Optmius Chic. Obydwa także posiadać będą system Android 2.2, a trafią na rynek pod koniec 2010 roku.

Znane są również plany firmy LG odnośnie wprowadzenia tabletu z systemem operacyjnym Google Android, zwłaszcza, że główny, lokalny konkurent koreańskiego producenta także szykuje już swój tablet – Samsung Galaxy Tab.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.