Nagrywarka, napęd DVD i magnetowid w jednym urządzeniu

Funai TD6D-D4413DB

Najnowszy kombajn japońskiego Funai, TD6D-D4413DB, to produkt COMBO 3-w-1 łączący w sobie 6-głowicowy magnetowid (odtwarzający i zapisujący kasety VHS), nagrywarkę DVD oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Nośnik ten w zależności od wybranego poziomu jakości nagrań (dostępnych jest 6 trybów  XP / SP / LP / EP / SLP) może pomieścić od 68 do 545 godzin filmów. Na jednowarstwowej płycie DVD zmieścimy z kolei od 1 do 8 godzin materiału wideo.

Magnetowid VHS nie tylko pozwoli na odtworzenie znajdujących się w naszym rodzinnym archiwum pamiątkowych nagrań analogowych (także nagranych z dźwiękiem stereo), lecz co bardzo istotne pozwoli na ich archiwizację na cyfrowych nośnikach. Wiadomo, że filmy zapisane na kasecie VHS z czasem staną się niemożliwe do odtworzenia i stracimy niepowtarzalną okazję obejrzenia filmu z rodzinnych wakacji czy uroczystości. Korzystając z COMBO Funai, nagrania z kaset VHS możemy przegrać na płytę DVD lub zachować w cyfrowej bibliotece filmów przechowywanych na dysku twardym urządzenia. To oczywiście podstawowe funkcje edycyjne.  Dzięki nagrywarce COMBO możemy nawet edytować materiał zapisany na kasecie VHS. Model TD6D-D4413DB pozwala także na swobodne przegrywanie materiałów wideo pomiędzy dyskiem twardym, płytą DVD (maksymalna prędkość przegrywania to 32x), a także nagrywanie programów z telewizji. Jeśli chodzi o obsługiwane nośniki optyczne to zapisu materiału wideo możemy dokonać na płytach DVD-RW (Video/VR), DVD-R, natomiast odtwarzać można także krążki DVD+R/+RW, CD-DA, CD-RW i CD-R.

Funkcjonalność COMBO podnoszą możliwości odtwarzania plików multimedialnych różnych formatów. Zarówno z dysków optycznych jak i nośników USB (port USB 2.0 znajduje się na przednim panelu) można odtwarzać nagrania muzyczne MP3, zdjęcia cyfrowe JPEG i – co dla wielu osób istotne – filmy w formacie DivX. Ważne jest także to, że urządzenie ma dostosowane fonty – obsługiwane są polskie czcionki i napisy wyświetlane z plików txt przy odtwarzaniu filmów DivX wyświetlają się prawidłowo. Złącze DV-in służy do podłączenia cyfrowej kamery i przegrywania zapisanego materiału na płytę lub dysk twardy. Sekcja wideo zawiera skaler obrazu, pozwalający na zwiększenie rozdzielczości wideo ze standardowej do trybu 1080p. Sygnał taki uzyskamy korzystając z nowoczesnego wyjścia HDMI. Troskliwym rodzicom podpowiadamy również, że COMBO 3-w-1 firmy FUNAI posiada blokadę rodzicielską.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News