Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Nielegalny apetyt na Visual Basic.NET wzrasta

Backdoor.MSIL.Bot.A

Szefowie kuchni opracowujący zestawy złośliwego oprogramowania uwijają się jak w ukropie, proponując coraz ciekawsze składniki oraz przepisy. Backdoor.MSIL.Bot.A dołącza do bogatego menu, dając nam przedsmak tego, co złośliwe oprogramowanie oparte na Visual Basic.Net. może nam zaserwować.

To złośliwe oprogramowanie może działać na każdym komputerze, na którym zainstalowano.NET Framework. Jak potencjalnie duże jest owo zagrożenie niech świadczy fakt, że.NET Framework jest obecnie preinstalowany na najnowszych wersjach systemu operacyjnego Windows, począwszy od Windows Vista.

Trzeba także pamiętać, że języki programowania oparte na.NET pozwalają osiągać wiele celów jednocześnie dzięki zaledwie kilku liniom kodu, co prawdopodobnie jeszcze bardziej zachęci do pisania złośliwych programów właśnie w taki sposób, zwiększy ich ilość na rynku, a także wpłynie na wzrost wydajności pracy przyszłych generacji twórców złośliwego oprogramowania.

Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane. Zachowanie takie jest dość nietypowe, wszak nie wszystkie konie trojańskie posiadają procedury unieszkodliwiania programów antywirusowych. Dodatkowo, lista programów antywirusowych przeznaczonych do unieszkodliwienia jest długa, dłuższa nawet niż w przypadku koni trojańskich, które stworzono specjalnie po to, by zajęły się działaniem rozwiązań antywirusowych.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News