Elastyczne wyświetlacze AMOLED z plastikowymi panelami zastąpią teraźniejsze rozwiązanie Super AMOLED

Niezniszczalny panel AMOLED z domieszką plastiku

Samsung

Według nowego raportu, który pojawił się w Sieci, firma Samsung Mobile Display, odpowiedzialna za projektowanie i produkcję wyświetlaczy dla urządzeń mobilnych, w 2012 roku rozpocznie produkcję nowych, super-wytrzymałych i praktycznie niezniszczalnych wyświetlaczy AMOLED do zastosowań w urządzeniach mobilnych. Ekrany mają korzystać z plastikowych paneli, które uczynią urządzenia, takie jak telefony czy odtwarzacze multimedialne, bardziej wytrzymałymi, ale nie stracą możliwości, jakie niesie ze sobą technologia Active-matrix OLED.

Chciałoby się zapytać, dlaczego Samsung każe nam czekać aż dwa lata na premierę nowej generacji wyświetlaczy AMOLED. Odpowiedź jest prosta – wciąż istnieją problemy z obniżeniem kosztów produkcji, przez co ceny takich wyświetlaczy mogłyby teraz być zbyt wysokie. W ciągu tych dwóch lat, Samsung ma zamiar rozwiązać ten problem.

Na poniższym filmiku, który pojawił się w Sieci w zeszłym roku, możecie obejrzeć jeden z prototypowych wyświetlaczy AMOLED, które cechują się podwyższoną odpornością, nawet na uderzenia młotkiem.