Nokia N8, która zbyt wcześnie ujrzała światło dzienne za sprawą serwisu Mobile-Review

Nokia prosi o zwrot swoich prototypów, uzyskuje odmowę

Nokia podjęła prawne kroki w sprawie wycieku swoich prototypowych urządzeń, po tym jak oficjalnie poprosiła znanego blogera o ich zwrot i uzyskała odmowę.

Na pewno pamiętacie sprawę wycieku prototypu najnowszego iPhone’a, po którym serwis Gizmodo miał niemałe problemy. Tym razem inny gigant mobilnego rynku, Nokia, bierze na celownik inny serwis – rosyjski Mobile-Review, po tym jak jego założyciel, Eldar Murtazin, rzekomo nie chciał zwrócić prototypów telefonów na prośbę fińskiej firmy. Nokia utrzymuje, że pozew nie jest odpowiedzią na ostatni wyciek informacji o Nokii N8, ale o całokształt szpiegowania firmy przez zewnętrzne serwisy. Według fińskiego producenta, nie chodzi również o blogerów czy ludzi, którzy negatywnie opisują jego produkty.

Jak dotąd nie wiadomo, czy Nokia chce oskarżyć Murtazina o kradzież prototypów czy tylko chce odzyskać swoje urządzenia, ale na pewno nie będzie żądać zamknięcia serwisu Mobile-Review.

Właściciel rosyjskiego serwisu zaprzecza tymczasem, jakoby otrzymał jakiekolwiek prośby o zwrot prototypów urządzeń Nokii i co więcej, twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy kilkukrotnie próbował skontaktować się z przedstawicielami firmy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.