Nokia N8, która zbyt wcześnie ujrzała światło dzienne za sprawą serwisu Mobile-Review

Nokia prosi o zwrot swoich prototypów, uzyskuje odmowę

Nokia

Na pewno pamiętacie sprawę wycieku prototypu najnowszego iPhone’a, po którym serwis Gizmodo miał niemałe problemy. Tym razem inny gigant mobilnego rynku, Nokia, bierze na celownik inny serwis – rosyjski Mobile-Review, po tym jak jego założyciel, Eldar Murtazin, rzekomo nie chciał zwrócić prototypów telefonów na prośbę fińskiej firmy. Nokia utrzymuje, że pozew nie jest odpowiedzią na ostatni wyciek informacji o Nokii N8, ale o całokształt szpiegowania firmy przez zewnętrzne serwisy. Według fińskiego producenta, nie chodzi również o blogerów czy ludzi, którzy negatywnie opisują jego produkty.

Jak dotąd nie wiadomo, czy Nokia chce oskarżyć Murtazina o kradzież prototypów czy tylko chce odzyskać swoje urządzenia, ale na pewno nie będzie żądać zamknięcia serwisu Mobile-Review.

Właściciel rosyjskiego serwisu zaprzecza tymczasem, jakoby otrzymał jakiekolwiek prośby o zwrot prototypów urządzeń Nokii i co więcej, twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy kilkukrotnie próbował skontaktować się z przedstawicielami firmy.