Pierwsza na świecie konsumencka kamera z wymiennym obiektywem

Sony prezentuje pierwszą na świecie, skierowaną na mainstreamowy rynek, kamerę Full HD z wymienną optyką, nagrywaniem stereofonicznego dźwięku oraz 3-calowym ekranem LCD.

Urządzenie o oznaczeniu NEX-VG10E to lustrzanka wśród kompaktowych aparatów. Kamera cyfrowa HD wyposażona jest w 14,2-megapikelowy przetwornik CMOS Exor APS HD o rozmiarze 23,4 x 15,6 mm. Dzięki temu możliwe jest kręcenie filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z prędkością 24 klatek na sekundę lub wykonywanie fotografii w rozdzielczości 14 Megapikseli (tryb 4:3) lub 12 Megapikseli (tryb 16:9).

Urządzenie współpracuje z wymiennymi obiektywami z mocowaniem E oraz z obiektywami z mocowaniem A do lustrzanek cyfrowych z serii alfa (z użyciem oferowanego oddzielnie adaptera). W standardzie oferowany jest obiektyw Sony E 18-200mm z jasnością f/3.5-6.3, optyczną stabilizacją obrazu oraz 11-krotnym zoomem optycznym, regulowanym przy pomocy pierścienia.

Z innych funkcji kamery Sony, warto wymienić możliwość rejestrowania 2-kanałowego dźwięku Dolby Digital dzięki mikrofonowi stereofonicznemu (lub zewnętrznemu mikrofonowi), 3-calowy ekran LCD Xtra Fine z technologią TruBlack i rozdzielczością 921 tysięcy pikseli oraz 0,43-calowy wizjer elektroniczny o rozdzielczości 1440 punktów.

Sygnał można wyprowadzić przy pomocy gniazda HDMI, a do dyspozycji użytkownik będzie miał także port USB 2.0. Oferta obejmuje również szereg akumulatorów, w tym model NP-FV100 wystarczający do 330 minut nieprzerwanego filmowania HD.

Kamera Handycam NEX-VG10E z wymiennym obiektywem będzie dostępna od września 2010 roku. Cena to 2000 dolarów, czyli ponad 6400 złotych. Nie aż tak dużo, jak na profesjonalny sprzęt dla amatora.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.