Konwerter objęty jest 2-letnią gwarancją producenta

Pierwszy na świecie konwerter wysokiej rozdzielczości USB – HDMI

Wyświetlanie obrazu

Użytkowanie konwertera jest niezwykle proste. Wystarczy połączyć urządzenie z komputerem za pomocą przewodu USB, a następnie podłączyć konwerter do monitora, telewizora lub zestawu kina domowego za pomocą kabla HDMI lub VGA. W ten sposób można np. odtwarzać na dużym ekranie filmy zgromadzone na dysku komputera, ciesząc się obrazem wysokiej jakości (w rozdzielczości do 1080p).

Dzięki zastosowaniu kilku konwerterów można podłączyć do jednego komputera nawet 6 monitorów i wyświetlać obrazy na wielu ekranach w 4 trybach: tryb Distinct – na każdym ekranie wyświetlany jest inny obraz, tryb Extended – jeden obraz wyświetlany jest na rozszerzonym ekranie złożonym z połączonych monitorów, tryb Mirror – jeden obraz wyświetlany jest na wielu monitorach, oraz tryb mieszany. Grand HD Cinema Pro może służyć także jako koncentrator USB (obsługuje dwa porty USB 2.0).

Konwerter jest dostępny u partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora Grandtec Electronic w Polsce. Cena urządzenia wynosi 369 zł brutto.