Organizatorem konkursu jest grupa Allegro

Pomysł wart 10 000 euro – rusza konkurs na biznes internetowy

Już we wrześniu poznamy najciekawszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na internetowy biznes, za który autor otrzyma 10 000 euro nagrody na rozwój swojego projektu.

Konkurs „Start with e-nnovation”, organizowany przez Grupę Allegro, skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes – innowacyjny serwis, firmę internetową, nową funkcjonalność – czyli wszystko, co może zrewolucjonizować Internet. Mogą wziąć w nim udział innowatorzy z Polski, ale także z Rosji, Węgier, Czech, Ukrainy i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

– Aby zgłosić pomysł wystarczy do 16 sierpnia 2010 przesłać opis projektu i jego krótką prezentację – mówi Magdalena Krukowska z Zespołu PR Grupy Allegro. – Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe jury do 30 sierpnia wybierze pięciu finalistów, których pomysły mają największy potencjał – dodaje.

Zwycięzcy pierwszego etapu będą mogli przedstawić swój projekt blogerom, przedsiębiorcom i osobom związanym z e-biznesem z całego świata, którzy spotkają się we wrześniu w Poznaniu na konferencji „e-nnovation – e-commerce w Europie Centralnej”. Po prezentacji jury wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy i nagrodzi zwycięzcę kwotą 10 tysięcy euro na rozwój projektu i pomocą w jego realizacji i promocji.

Oceniane będą:

  • innowacyjność pomysłu,
  • szanse i możliwości wdrożenia projektu na rynku IT,
  • potencjalne korzyści płynące z rozwijania przedsięwzięcia.

W jury zasiadają eksperci w dziedzinie nowych przedsięwzięć internetowych oraz inwestycji venture capital m.in. Radosław Sobolewski związany z IAB Europe oraz Nikos Anagnostou z Grecji – dwukrotny zwycięzca Athens Startup Weekend.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na tej stronie.

Więcej informacji o konkursie na tej stronie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.