Fundacja Kidprotect.pl to najstarsza w Polsce organizacja pozarządowa zajmująca się problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie

Ponad 6 na 10 dzieci miało negatywne doświadczenia w Internecie

Dzieci w Sieci

Z raportu Norton Online Family, przeprowadzonego przez firmę Symantec na grupie 2 800 dzieci i ponad 7 000 dorosłych z 14 krajów, wynika, że w 2009 roku dzieci zgłaszały, że spędzają dwa razy więcej czasu w sieci niż sądzą ich rodzice. W tegorocznej ankiecie rodzice i dzieci byli zgodni co do ilości czasu spędzanego online przez najmłodszych. Jednakże, zaledwie 45 procent rodziców zdaje sobie sprawę, że ich dzieci mają negatywne doświadczenia. Co więcej, dzieci odczuwają silny wpływ emocjonalny, jaki niosą ze sobą negatywne doświadczenia w Internecie. W wyniku takich incydentów najmłodsi najczęściej odczuwają złość (39 proc.), zdenerwowanie (36 proc.), strach (34 proc.) i zaniepokojenie (34 proc.). Jedna piąta młodych użytkowników na świecie żałuje czegoś, co zrobiła w Internecie.

Najmłodsi użytkownicy w rzeczywistości chcą większego udziału rodziców w ich życiu online. Najmłodsi ankietowani polegają na rodzicach, jeśli przydarzy im się coś negatywnego podczas surfowania w sieci.

Więcej informacji dla rodziców – tutaj.