Asus pierwszy raz jest obecny w rankingu pięciu największych producentów komputerów PC

Rynek PC wzrasta o 22%, a Asus wskakuje do pierwszej piątki

Najnowszy raport IDC za drugi kwartał 2010 roku pokazuje, że rynek komputerów PC wzrósł o 22,4 procent w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Według najnowszego raportu Worldwide Quarterly PC Trakcer za drugi kwartał 2010 roku, opublikowanego przez IDC, rynek PC ma się całkiem nieźle, bowiem wzrósł o 22,4 procent w stosunku do drugiego kwartału roku ubiegłego. Całkowita liczba sprzedanych komputerów PC wyniosła w okresie od kwietnia do czerwca 2010 roku 81 milionów i 505 tysięcy. To głównie zasługa ogromnego wzrostu sprzedaży w regionach EMEA (kraje leżące na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki) oraz Azji.

W klasyfikacji największych producentów komputerów klasy PC, wciąż przoduje HP, które sprzedało 14,7 miliona egzemplarzy, co daje 18,1 procent udziału w rynku. Drugi jest Dell z wynikiem 13 procent, natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Acer (12,6 procent).

Czwarte miejsce okupuje chińskie Lenovo (10,2 procent), a na piątym miejscu mamy remis – zarówno Toshiba, jak i Asus, który notabene pierwszy raz zawitał do pierwszej piątki największych producentów, osiągnęły po 5,3 procent udziału w rynku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.