Jeden z prototypów czytnika e-booków firmy Sharp z 2004 roku

Sharp wchodzi w segment e-booków, wprowadza nowy format XMDF

Sharp poinformował o swoich intencjach wejścia na rynek czytników e-książek do końca 2010 roku i przy okazji wprowadzenia nowego formatu wyświetlania cyfrowych materiałów - XMDF.

Japoński producent wyraził chęć dołączenia do grupy firm, które śmielej zainteresowały się segmentem elektronicznych książek. Sharp, pomimo swojej obecności na tym rynku od paru lat, planuje do końca 2010 roku wprowadzić na rynek zarówno nową usługę dystrybucji e-książek, jak również czytniki do ich wyświetlania – a wszystko to ma promować format XMDF (ever-eXtending Mobile Document Format), który czeka na szerszy użytek już od 2007 roku.

Ma on umożliwić łatwe wyświetlanie cyfrowego materiału, wliczając w to materiały dźwiękowe i filmowe, i pozwolić na automatyczne dostosowanie treści do sprzętu, aby dopasować się i spełnić wymagania wydawców. Sharp chce wykorzystać format XMDF i całą platformę, budowaną wokół niego, aby rozszerzyć popularność elektronicznych książek wśród użytkowników.

Swoje wsparcie dla firmy Sharp i nowego formatu wyraziło już wiele wydawców, drukarni i pośredników zarówno w Japonii, jak i innych krajach. Żadnych konkretnych nazw jednak Sharp nie wymienił.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.