Wszystkie płyty główne Asusa z nową technologią Dual Intelligent Processors

Technologia Asus DIP przyspiesza PC-ty i obniża pobór mocy

Asus przedstawia najnowszą technologię dla płyt głównych, która ma przyspieszyć pracę systemu o 37 procent, przy jednoczesnym obniżeniu poboru mocy nawet o 80 procent.

Wraz z nową płytą główną Asus P7P55D-E Deluxe, na rynku debiutuje nowa technologia o nazwie Dual Intelligent Processors, która ma zagwarantować wzrost szybkości systemu o 37 procent, ale również obniżenie poboru energii o 80 procent. W ramach technologii, na płycie głównej umieszczone będą dwie nowe jednostki TPU (TurboV Processing Unit) oraz EPU (Energy Processing Unit), które odpowiednio mają zająć się „systemo-chłonnym” przetwarzaniem oraz zarządzaniem energią w czasie rzeczywistym.

System TPU z grubsza rzecz ujmując, ma zapewnić automatyczną optymalizację komputera klasy PC, bez manualnych zdolności jego właściciela. Oczywiście, ci bardziej doświadczeni użytkownicy, będą w stanie wycisnąć ze swojego komputera jeszcze więcej. Pierwsze testy nowej technologii, przeprowadzone na procesorze Core i3-530 z taktowaniem 2,9 GHz, pokazują, że przy włączonej funkcji TPU wynik w teście 3DMark Vantage wyniósł 11 782 punktów, natomiast przy wyłączonym TPU – 8620 punktów.

Tymczasem EPU, zajmie się obniżaniem poboru energii poprzez namierzanie użycia procesora i zwalniania prędkości systemu, podczas wykonywania niewymagających zadań, jak na przykład przeglądanie Internetu czy e-mailowanie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.