Ładowarka do zwykłych baterii alkalicznych

Wielokrotne ładowanie jednorazowych baterii

Na rynek trafia ładowarka do zwykłych baterii alkalicznych. Model LV7BATCHA marki Not Only TV umożliwia nawet dwudziestokrotne doładowanie baterii po ich pierwszym wykorzystaniu.

Ładowarka przeznaczona jest do baterii alkalicznych typu AA oraz AAA, ale pracuje także z akumulatorami NiMH i NiCD. Urządzenie umożliwia wielokrotne doładowywanie jednorazowych baterii aż do całkowitego zużycia chemikaliów i napięcia, co może nastąpić nawet po dwudziestym ładowaniu. Dlatego jest to rozwiązanie nie tylko oszczędne, ale i proekologiczne. Pozwala ono zmniejszyć liczbę zużywanych baterii i z powodzeniem zastąpić kosztowne akumulatory.

Urządzenie wyposażono w osobne obwody ładowania dla każdej baterii (jednocześnie można ładować do 4 baterii). Mikroprocesor kontroluje proces ładowania i temperaturę, dzięki czemu nie dojdzie do przeładowania. Minimalizuje on także ryzyko zapłonu i zniszczenia baterii. Innym rozwiązaniem służącym bezpieczeństwu jest zegar, który wyłącza ładowarkę po czterech godzinach. Automatyczne wyłączenie następuje także wtedy, gdy baterie są już w pełni naładowane lub jedna z nich wypadnie z ładowarki. Bardzo użyteczne są też zastosowane diody LED, sygnalizujące poziom naładowania.

Produkt objęty jest 12-miesięczną gwarancją i dostępny jest w ofercie partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora marki Not Only TV. Cena to około 90 złotych

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.