Sprzedaj stary telefon i dbaj o środowisko!

Zamień stary telefon na gotówkę i chroń środowisko

Każdego dnia kupowanych jest kilkadziesiąt tysięcy nowych telefonów. Tylko w Polsce w czwartym kwartale 2009 roku liczba aktywnych kart SIM osiągnęła 45 mln. Co dzieje się z telefonami, których już nikt nie używa?

Trendy na rynku nowoczesnych telefonów komórkowych wykazują wydłużenie cyklu życia tych urządzeń. Użytkownicy często decydują o zakupie nowego telefonu, mimo że ten, z którego korzystają, jest jeszcze działający i może służyć komuś innemu przez wiele lat. Ekologiczna świadomość popłaca. W zależności od tego, w jakim stanie jest nasz sprzęt, możemy zdecydować się na poddanie go procesowi recyklingu bądź odsprzedanie firmie, która wprowadzi urządzenie do ponownego użytku.

Greenfone – właściciel serwisu StaryTelefon.pl, jest pierwszą firmą, która zaczęła świadczyć tego typu usługi w Polsce. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą sprzedać działający, jak również uszkodzony aparat telefoniczny. Istnieje także możliwość przekazania firmie zupełnie zużytych urządzeń, które poddane zostaną recyklingowi.

Chcąc sprzedać telefon, klient wycenia go na stronie StaryTelefon.pl i jeśli jest zainteresowany zakończeniem transakcji, postępuje według kroków opisanych na stronie – a więc: logowanie, przesłanie telefonu do StaryTelefon.pl i oczekiwanie na zapłatę. Ważne, że klient na żadnym etapie nie ponosi kosztów.

Telefony, których ze względu na ich wiek lub stopień uszkodzeń nie da się ponownie wykorzystać, poddawane są recyklingowi zgodnie z zasadami ochrony środowiska i odpowiednimi normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej.

Odsprzedając niepotrzebny telefon, za pośrednictwem serwisu StaryTelefon.pl, można również wesprzeć jedną z kilkunastu Organizacji Pożytku Publicznego objętych programem współpracy. Każdy z klientów może przekazać część lub całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży swojego telefonu, wspomagając tym samym projekty prowadzone przez Fundacje i Stowarzyszenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.