Czy Android ugryzie jabłuszko?

Android zje „nadgryzione jabłko” na śniadanie w 2012 roku

Według analityków, system operacyjny Google Android już w 2012 roku ma kontrolować większą część rynku, niż iPhone wraz z systemem iOS.

Rok 2012 będzie rokiem apokalipsy – przynajmniej dla systemu iOS. Według przewidywań analityków z firmy iSuppli za dwa lata mobilny system operacyjny Google’a będzie zainstalowany na przeszło 75 milionach smartfonów (dzisiaj to zaledwie 5 milionów), podczas gdy z systemu iOS korzystać będzie 62 milionów urządzeń, czyli przeszło dwukrotnie więcej, niż dzisiaj (25 milionów). Taki scenariusz idealnie wpisuje się w ostatnie wiadomości o rekordowej liczbie aktywowanych Androidów każdego dnia.

– To da Androidowi 19,4 procent udziału w globalnym rynku smartfonów w 2012 roku, czyli wzrost z 2,7 procent, które kontroluje w dniu dzisiejszym – powiedziała Tina Teng, analityk firmy iSuppli.

Apple również zwiększy do roku 2012 swój udział w rynku mobilnych systemów operacyjnych do 15,9 procent, jednak tylko o 2 procent w stosunku do roku 2009 (13,8%). Dalsze prognozy przewidują jednak, że Android do 2014 roku będzie ciągle rósł w siłę i zdobędzie 22,8 procent rynku, podczas gdy Apple’a czeka stagnacja, a nawet lekki spadek (15,3%).

A wy jak uważacie? Czy Android ma szansę wyprzedzić iOS?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.