Nowy czujnik Canona obok pełnoklatkowego sensora CMOS

Canon prezentuje największy na świecie czujnik CMOS

Czujnik CMOS o rozmiarze 202 x 205 mm? O tak! Jest 40 razy większy, niż dotychczas największy komercyjny czujnik CMOS firmy Canon, przez co pozwoli na filmowanie z prędkością 60 fps-ów w nocy!

Canon poinformował świat o swoim najnowszym osiągnięciu – firma zdołała wytworzyć największy na świecie czujnik CMOS, który mieści się na układzie o rozmiarze 202 x 205 mm. To największy układ, jaki można wyprodukować z 300-milimetrowego wafla krzemowego. Jest około 40 razy większy niż dotychczas największy, komercyjny czujnik Canona. Dzięki swoim rozmiarom, nowy sensor będzie w stanie wykonywać zdjęcia i kręcić filmy przy jednej setnej ilości światła, wymaganej przez pełno-klatkowe, profesjonalne lustrzanki cyfrowe.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji układu, znacznie skrócono czas pomiędzy otrzymaniem i transmisją sygnału, a zatem zlikwidowano problem wolnego odczytu, który był barierą dla dużych układów CMOS.

Rozmiar czujnika ma pozwolić na rejestrowanie filmów z prędkością 60 klatek na sekundę przy natężeniu światła 0,3 luksa, co odpowiada 0,3 lumenom padającym na powierzchnię 1 metra kwadratowego. Innymi słowy, filmy slow-motion będzie można tworzyć w nocy, przy świetle księżyca.

Canon wskazuje potencjalne zastosowanie dla swojego nowego czujnika CMOS – ma to być między innymi fotografowanie gwiazd czy rejestrowanie nocnego życia zwierząt.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.