Model już jest, teraz kto by mógł ją zagrać...

Ekranizacja Starcrafta? Blizzard nie ma nic przeciwko

Czy jest szansa na film Starcraft?

Czy istnieje jakaś inna gra typu RTS, którą można by zekranizować tak łatwo jak Starcrafta? Prawdopodobnie nie. To w czym tkwi problem? Może chodzi o odpowiedniego reżysera? Co powiecie na Jamesa Camerona? Gość, jakby nie było, robi same hity. Co za tym idzie – nie wydaje się być prawdopodobnym, aby James porzucił pracę nad drugą częścią Avatara i ochoczo zajął się szukaniem aktorki do roli Kerrigan.

No ale pomarzyć można…

Rob Pardo z Blizzarda jest powodem naszych dzisiejszych spekulacji, albowiem wypowiedział się on w jednym z programów MTV mniej więcej tak:

„Prawdopodobnie mogliśmy zekranizować Starcrafta wiele lat temu, ale przy takich przedsięwzięciach zależy nam na tym, żeby znaleźć kreatywnych, utalentowanych ludzi, którzy jednocześnie doceniają nasze produkcje. To od zawsze było dla nas wyzwaniem. Myślę, że jeśli James Cameron przyszedł do nas jutro i powiedział 'Chcecie zekranizować Starcrafta?’, prawdopodobnie zgodzilibyśmy się…”

Tym samym Blizzard odbił piłeczkę precyzyjnie, wprost do Camerona. Może to nie jest taki zły pomysł? No i kto zagrałby Kerrigan? Megan Fox?