Oxford English Dictionary publikowany jest od 1884 roku

Era druku się kończy? Słownik Oxford English będzie cyfrowy!

Trzecia edycja słownika Oxford English Dictionary, którego historia sięga 1884 roku, może nie być drukowana. Słownik prawdopodobnie będzie dostępny wyłącznie w formie cyfrowej.

Wydawnictwo Oxford University Press poinformowało, że trzecia edycja wielkiego słownika Oxford English Dicitionary, którego pierwsza pełna edycja została wydana w 1928 roku, może nie być drukowana na papierze. Wydawca uzasadnia, że potencjalni użytkownicy wolą wyszukiwać słowa będąc online, niż wertować kilkuset stronicową księgę za 1165 dolarów. – W chwili obecnej doświadczamy zwiększonego zapotrzebowania na produkt internetowy – czytamy w oświadczeniu wydawnictwa. – Jednakże, rozważamy również wydanie drukowanej wersji, jeśli w chwili publikacji, zapotrzebowanie będzie znaczne.

Cyfrowa wersja słownika Oxford English Dicitionary obecnie notuje 2 miliony odwiedzin miesięcznie przez abonentów – usługa kosztuje 295 dolarów rocznie. Tymczasem wersja drukowana składa się z dwudziestu tomów, które ważą łącznie 340 kilogramów i kosztuje 1165 dolarów.

Pierwszą wersję całego słownika wydano w 1928 roku – był to zbiór tomów, publikowanych od 1884 roku. Druga edycja ujrzała światło dzienne w 1989 roku, od kiedy znalazła ledwie 30 tysięcy nabywców.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.