Ponad pół miliona indyjskich abonentów uzyska połączenie przez stacjonarną sieć szerokopasmową

Ericsson wdraża w Indiach rozwiązanie Fiber to the Home

Ericsson zawarł w Indiach swoją największą umowę na wdrożenie rozwiązania Fiber to the Home. Partnerem została firma Radius Infratel - największy indyjski dostawca infrastruktury telekomunikacyjnej.

Firma Radius Infratel Pvt. Ltd., największy dostawca stacjonarnej infrastruktury szerokopasmowej w Indiach, rozpoczęła w 2009 r. podłączanie indyjskich domów do szybkiej światłowodowej sieci dostępowej. Ponieważ rozwiązanie to zostało bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, przedsiębiorstwa zarządzające nieruchomościami i operatorów, firma Radius podpisała nową umowę z firmą Ericsson, aby móc zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na dostęp szerokopasmowy w całych Indiach.

Oznacza to, że dzięki systemowi EDA 1500 GPON (Gigabit-capable Passive Optical Networks) i ofercie światłowodów pasywnych firmy Ericsson, 600 000 gospodarstw domowych i przedsiębiorstw uzyska największą przepustowość dostępną na tym rynku.

Wdrażając tę technologię na swojej platformie komunikacyjnej Radius może świadczyć usługi w zakresie zarządzania budynkami — takie jak obsługa parkingów, kontrola dostępu, automatyczne sterowanie oświetleniem i ochrona — w ramach jednej, zintegrowanej infrastruktury. Jest to infrastruktura otwarta i współużytkowana, dzięki czemu operatorzy mogą łatwo wprowadzać swoje usługi, a klienci mogą wybrać usługodawcę, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.

Jedno łącze światłowodowe doprowadzone do domu pozwoli użytkownikom korzystać z Internetu o szybkości do 100 Mb/s, telewizji internetowej (IPTV) oraz rozrywki wymagającej dużej przepustowości oferowanej przez wielu operatorów. Z myślą o zaspokajaniu rosnącego zapotrzebowania na dostęp szerokopasmowy w Indiach rozwiązanie to zaprojektowano z uwzględnieniem większego ruchu sieciowego w przyszłości.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.