Jeżeli wykorzystujesz na terenie USA sieci P2P, służby federalne mają prawo sprawdzić pobierane i udostępniane treści bez nakazu

FBI ostrzega przed cyber zagrożeniem ze strony Al-Kaidy

Dyrektor agencji FBI, Robert Mueller, ostrzega przed coraz wyraźniejszą obecnością Al-Kaidy w Internecie, co może prowadzić do większych zagrożeń, zwłaszcza dla Stanów Zjednoczonych.

Wygląda na to, że FBI nie zajmuje się tylko grożeniem Wikipedii procesem za umieszczenie wzoru pieczęci na łamach serwisu, ale także na bieżąco monitoruje obecność organizacji terrorystycznej Al-Kaida. Robert Mueller, dyrektor amerykańskiej agencji, podczas swojego wystąpienia na Fordham University, powiedział studentom i badaczom ds. zabezpieczeń, że zagrożenie ze strony Al-Kaidy jest coraz większe, z uwagi na coraz wyraźniejszą obecność organizacji w Internecie. Jednocześnie zaznaczył, że cyberatak z jej strony, może mieć taki sam efekt, jak „dobrze ulokowana bomba”.

– Chociaż terroryści jeszcze nie wykorzystali Internetu do pełnego cyberataku, to już wykonali liczne ataki typu DoS („Denial of Service – odmowa usług”, przyp.red.) oraz ataki na poszczególne strony internetowe – powiedział Mueller.

Dyrektor Federalnego Biura Śledczego przypomniał, że ataki typu odmowa usług zostały przypuszczone przez Al-Kaidę w 2007 roku na Estonię oraz w 2008 roku na Gruzję, czego skutkiem było zamknięcie banków, linii telefonicznych, stacji benzynowych, instytucji rządowych, czy zwykłych warzywniaków.

Mueller przyznał, że FBI nie może zapobiec potencjalnym atakom ze strony Al-Kaidy, jeśli nie zostanie odpowiednio wcześnie o nich uprzedzona.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.