Czy tak będzie wyglądała przykładowa ulica w niemieckim Google Street View?

Google pozwoli na wymazywanie domów ze Street View

Google umożliwi każdemu Niemcowi zdecydowanie, czy chce aby jego dom był widoczny w usłudze Google Street View, czy też nie. U naszych zachodnich sąsiadów, usługa ma ruszyć pod koniec roku.

Nasz zachodni sąsiad twardo negocjował z wyszukiwarkowym gigantem, czego efektem będzie możliwość wypełnienia formularza przez każdego obywatela, którego dom zostanie sfotografowany na potrzeby usługi Google Street View. Po wymazaniu, a raczej rozmazaniu (podobna sztuczka, jak w przypadku twarzy osób w Street View) domu/mieszkania pozostanie tylko kontur, tak więc żadne szczegóły nie będą widoczne. Pytanie, czy podwórko także będzie wymazywane, pozostaje na razie bez odpowiedzi.

Proces „wymazywania swojego domu” nie jest zbyt skomplikowany, chociaż trochę trzeba będzie się napracować. Należy wypełnić formularz, następnie odebrać pocztę i wpisać kod weryfikujący na stronie internetowej – wszystko to do 15 września. Według minister rolnictwa i ochrony konsumenta w Niemczech, to stanowczo za krótki okres, zwłaszcza w trakcie wakacji.

Google uspokaja, że wszyscy urlopowicze będą mogli wypełnić wniosek w każdej chwili, po tym jak usługa oficjalnie ruszy w grudniu 2010 roku. W Street View będziemy mogli wirtualnie przespacerować się po dwudziestu niemieckich miastach.

Przypomnijmy, że od dłuższego czasu wyczekujemy widoku ulicy z Warszawy i Krakowa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.