Kobieta dzwoni do techników Della, aby znaleźli jej nagie zdjęcia. Zdjęcia trafiają do Internetu…

Tara Fitzgerald zadzwoniła do działu pomocy technicznej Della, ponieważ chciała wysłać swojemu chłopakowi nagie zdjęcia, które przechowywała na komputerze. Problem w tym, że nie wiedziała gdzie...

Rzecz się działa w zeszłym roku. Kobieta imieniem Tara Fitzgerald zadzwoniła do działu pomocy technicznej firmy Dell, ponieważ chciała odnaleźć na swoim komputerze swoje nagie zdjęcia, które gdzieś się zawieruszyły. Została przekierowana do 22-letniego Riyaza Shaikh’a, który przedstawił się jako „John”. Kobieta zezwoliła młodzieńcowi na zdalny dostęp do jej komputera, po czym zdjęcia się dość szybko znalazły. Obydwoje rozmówców widziało owe fotografie na ekranach swoich komputerów.

Kilka tygodni później, Tara otrzymała anonimowy e-mail, w którym ostrzeżono ją o obecności z Internecie witryny „About Tara”, na której umieszczone zostały wszystkie jej nagie zdjęcia, odnalezione wcześniej przez Riyaza. Nagłówek strony głosił: „Tara jest gorącą, nadchodzącą su*ą z Kalifornii. Zmotywowała nas do stworzenia tej strony”.

Fitzgerald ostatecznie zdecydowała się pójść z tym problemem do mediów i w wywiadzie dla ABC News powiedziała „Zostałam zbezczeszczona. Moje życie zostało zbezczeszczone”. Sprawa nie jest jednak tak jasna, jak się wydaje. Najprawdopodobniej dwójka głównych zainteresowanych pozostawała w kontakcie od dłuższego czasu, a Tara zadzwoniła do technika Della tuż po tym, jak została poinformowana o stronie internetowej ze swoimi zdjęciami. Shaikh miał powiedzieć jej, że powinna kupić najnowszego laptopa ze strony Dell.com i wysłać go szybko na jego adres w Bombaju, w Indiach. Co ciekawe, kobieta się na to zgodziła.

Najwyraźniej dwójka nawiązała ze sobą internetowy romans, w którym chodziło o coś znacznie więcej niż naprawę komputera. Spędzali godziny przed komunikatorami internetowymi. Fitzgerald powiedziała ABD News: „On jest bardzo czarujący. Bardzo. Dokładnie wiedział, co powiedzieć. Rozgrzał moje serce. Zauroczyłam się. Totalnie”.

Jeśli wciąż nie wiesz, jakie jest sedno całej sprawy, nie przejmuj się. Teraz będzie najlepsze. Po około miesiącu od zakupu nowiutkiego laptopa, Tara zobaczyła, że z jej konta zakupiono bezprawnie jeszcze jednego laptopa za 800 dolarów, który został wysłany do Kirstin Landers z Tennessee. W wyniku śledztwa policji, okazało się, że laptop ostatecznie powędrował oczywiście do… Riyaza Shaikh’a.

Shaikh przyznał się do kradzieży tożsamości Tary Fitzgerald aby zakupić laptopa, a Kirstin Landers była kolejną klientką działu pomocy technicznej Della, którą 22-latek oszukał. Mężczyźnie najprawdopodobniej nie zostaną postawione żadne zarzuty, bowiem mieszka w Indiach, a sprawa jest zbyt błaha, aby Stany Zjednoczone starały się o ekstradycję. Dell zapewnia jednak, że Shaikh nie pracuje już w dziale obsługi technicznej firmy.

Pytanie brzmi: Czy Tara Fitzgerald naprawdę nie mogła znaleźć swoich zdjęć na komputerze?

Podobna sytuacja miała miejsce ponad pół roku temu, kiedy jeden z techników Della zdalnie uruchomił kamerkę internetową pewnej kobiety, aby podglądać ją w stroju ewy – więcej przeczytasz tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.