'Dzieło

Mężczyzna narysował wielkie „przesłanie dla świata”

Fan Ayn Rand oddaje jej hołd

Wiadomość głosi: „Read Ayn Rand.” (Czytaj Ayn Rand). Nick Newcomen – autor „dzieła” podróżował przez 30 dni. Najpierw wyznaczył sobie trasę, dzięki której wymaluje napis, wprowadził dane do GPS-a i ruszył w drogę.

Newcomen użył loggera GPS, by „wyrysować” napis. Włączał GPS tylko gdy rysował literę, a wyłączał go, gdy musiał zrobić odstęp. Drogę, którą przebył wgrał na Google Earth i w ten sposób otrzymaliśmy powyższy obraz. Najpierw powstało słowo „Rand”, następnie „Read” i „Ayn”. Newcomen tak komentował swój pomysł:

„Główny powód dla jakiego to zrobiłem to fakt, ze jestem fanem Ayn Rand.”

– powiedział i dodał:

„Według mnie im więcej ludzi przeczyta jej książki i potraktuje poważnie jej idee, kraj i świat będą lepszymi miejscami –  byłoby więcej wolności, dobrobytu i optymizmu”

Ayn Rand, czyli Alissa Zinowiewna Rosenbaum to rosyjska pisarka i filozof, pochodzenia żydowskiego. Urodziła się 2 lutego 1905 roku w Sankt Petersburgu, w Rosji. W 1925 roku wyjechała do USA, aby później w 1936 roku napisać pierwszą powieść: „We the Living”. Napisana w 1943 roku: „The Fountainhead” stała się bestsellerem i zapoczątkowała jej karierę. Jest najbardziej znana dzięki swojej filozofii obiektywistycznej, której krzewieniem zajmuje się obecnie instytut jej imienia. Filozofia odrzuca wiarę w istnienie istot nadprzyrodzonych, a więc i Boga, głosząc ateizm i antropocentryzm.